Obrazy do salonu – jakie wybrać?

Wyświetleń: 3271

Szukasz optymalnych rozwiązań w zakresie aranżacji pokoju gościnnego? Nie wiesz jak urządzić salon, aby był on elegancki i przytulny zarazem? Poza samymi zestawami meblowymi, istotnym czynnikiem bezsprzecznie wpływającym na to, w jaki sposób prezentuje się nasze wnętrze są dodatki. Akcesoria uzupełniające wystrój powinny być bardzo trwałe, solidne, lecz co najważniejsze – wyjątkowo estetyczne. Sprawia to w praktyce, że pokój gościnny staje się naszą wizytówką. Dzięki temu możemy pochwalić się nieobalanym poczuciem gustu, stylowością pomieszczenia, a także uwypuklić warte podkreślenia cechy danego lokum, przykładowo dużą przestrzeń czy oryginalną wnękę. Wśród dodatków szczególnie wartych uwagi wymienić należy przede wszystkim obrazy.

Ta kategoria ozdób domowych jest jednakże na tyle rozległa, że ciężko jest się jednoznacznie zdecydować na konkretny wariant dekoracji. Szeroki wachlarz pozwala bowiem na to, abyśmy przebierali w rozmaitych landszaftach, pejzażach, aktach, portretach czy nowoczesnych grafikach. Szczególnie w Polsce popularne okazują się także dewocjonalia oraz dzieła nawiązujące tematycznie do zagadnień historycznych. Mając do dyspozycji tak wiele rozmaitych typów malowideł, warto postawić natomiast w praktyce na taki rodzaj obrazu, który będzie swym motywem doskonale pasował do charakteru danego wnętrza. Jeśli zatem nasz salon zaaranżowany jest w sposób starodawny, odrzućmy opcję udekorowania go portretami czy aktami. Odpadają też modne dziś plakaty. Wówczas sprawdzą się znakomicie pokaźne gabarytowo obrazy oprawione w solidne ramy.

Odwrotnie z kolei, kiedy nasz pokój dzienny stanowi obiekt stylowy, wyszukany kompozycją i innowacyjny. Wówczas wieszane na ścianach malowidła powinny być utrzymane w podobnym guście. Raczej warto zrezygnować wtedy z przepychu przejawiającego się wieszaniem kilku mniejszych obrazków na rzecz jednego obrazu większego rozmiarowo, który będzie elegancki, lecz prosty zarazem. W nowoczesnych wnętrzach dominuje swego rodzaju minimalizm oraz prostota, więc świetnym rozwiązaniem jest tu postawienie przykładowo na szkice. Są one uniwersalne kolorystycznie, ładne i gustowne. Pozwala to na dodanie uroku każdemu pomieszczeniu, niezależnie od tego czy w grę wchodzi wystrój obiektów w bloku, czy też w standardowym domku jednorodzinnym.

Galeria
Podziel się!
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd